DušeKarpat.cz

Duša Karpát

...prírodou i ľudskými osudmi karpatských hôr a podhorí...

Rumunčina - základy

(rumunský jazyk)

Obsah článku nájdete len v českej verzii.

Komentáre k článku

Chcete upresniť nejakú informáciu? Aké máte zážitky z návštevy týchto miest? Máte vlastný cestopis? Čo by ste odporučili ostatným?

Lucian P.
Lucian P., 5. 3. 2020, 04.14 hod.
Užitečnější by bylo se přihlásit na kurz rumunštiny, který se koná po mnoho let třeba v Praze. Jednak na Karlově univerzitě je možnost studovat rumunštinu, jednak prostřednictvím Rumunského kulturního institutu jsou pořádané kurzy pro laickou veřejnost kurzy rumunštiny v čase podvečerním, tak aby na ně mohli přijít lidé normálně jinak zaměstnané. Zde prezentované základy rumunštiny jsou dosti chybové, povrchní, kdy snaha jedna, ale výkon až takový není. Proč to raději nezpracovatl nějaký skutečný znalec rumunštiny, třeba pan profesor Felix nebo proč se Duše Karpat neobrátila na profesory rumunštiny na Karlově univerzitě či na jiných univerzitách v okolních zemích. Mladá česká i rumunská generace nicméně umí velmi dobře anglicky, takže není se třeba bát, že se v Rumunsku naši turisté ztratí.
Robert
Robert, 5. 3. 2020, 11.51 hod.
Samozřejmě, že kurz rumunštiny je lepší. Ale ne každý mu chce věnovat své peníze a svůj čas. Toto je krátký článek, který už ze své povahy nemůže jít do hloubky. Hodí se třeba na samostudium během cesty vlakem do Rumunska. Úsilí jsme mu každopádně věnovali velké a chyby tu rozhodně nechceme. Mohl byste nám, prosím, napsat, co tu není uvedeno správně?
Matematik H.
Matematik H., 10. 1. 2020, 11.46 hod.
Pro začátečníky, kteří chtějí začít s Rumunštinou, je tato stránka dobře udělaná. I píseň Dragostea din tei se mi hrozně moc líbí.
Robert
Robert, 23. 1. 2020, 11.00 hod.
Díky moc! Autorku to těší :)

Ďakujem, že navštevujete web Duša Karpát! Sledujte aj náš Facebook.
Ak sa Vám článok páčil, odkážte na neho, prosím, zo svojich stránok.