DušeKarpat.cz

Duše Karpat

...přírodou i lidskými osudy karpatských hor a podhůří...

Vihorlat

Vihorlatské vrchy jsou pohořím sopečného původu spadajícím do okresů Humenné, Michalovce, Sobrance a Snina. Část hor tvoří Chráněnou krajinnou oblast Vihorlat. Nejvyšším bodem pohoří je Vihorlat (1076 m). Mezi turisticky atraktivní cíle patří Sninský kameň (1006 m), jezero Morské oko a zřícenina Vinianského hradu.

Západ slunce nad Vihorlatem z Tibavy
Západ slunce nad Vihorlatem z Tibavy
Západ slunce nad u Tibavy
Západ slunce nad u Tibavy
Zemplínská Šírava z Vinanského hradu
Zemplínská Šírava z Vinanského hradu
Viniansky hrad
Viniansky hrad
Viniansky hrad
Viniansky hrad
Morské oko
Morské oko

Velký rekreační význam má rozlehlá vodní nádrž Zemplínská Šírava položená východně od Michalovců pod masivem Vihorlatu. Její východní část je důležitou ornitologickou lokalitou.

Mapa Vihorlatu

Vihorlat na mapě

Přepnout mapu: Mapy.cz - turistická mapaMapy.cz - turistická mapa | GoogleGoogle | Wikimapia - hybridníWikimapia - hybridní

Komentáře k článku

Chcete upřesnit nějakou informaci? Jaké máte zážitky z návštěvy těchto míst? Máte vlastní cestopis? Co byste doporučili ostatním?

Staré fórum, 7. 4. 2018, 01.08 hod.
Michaela Behulova, 2017: Hezký večer Roberte, nedávno jsem nějakou "klikací náhodou" narazila na Váš web a zajásala. Jsem nadšená turistka, hledám nové a nové objekty a dlouho mi chyběla webovka, která má uceleně zmapované pohoří i s nejvyššími vrchy....ta Vaše má k tomu spoustu dalšího...a je pro mě nejen zdrojem informací, ale i velkou motivací. Kdysi jsem si vymyslela, že vylezu na vrcholy na všechna písmenka abecedy a jak jsem už skoro u konce, tak to už není ono a teď při prozkoumávání Vašeho webu mě napadlo, že vylezu na všechny nejvyšší vrchy všech pohoří na Slovensku. Moc děkuju za vše, co web obsahuje a přeju Vám další skvělé a obohacující cestování kamkoli:-) Evča Zlín

Děkuji, že navštěvujete web Duše Karpat! Sledujte i náš Facebook.
Pokud se Vám článek líbil, odkažte na něj, prosím, ze svých stránek.