DušeKarpat.cz

Duše Karpat

...přírodou i lidskými osudy karpatských hor a podhůří...

Ukrajinské Karpaty

(Ukrajinské hory, Zakarpatí, Halič, Bukovina)

Články na mapě

Diskuzní fórum o ukrajinských horách

Máte dotaz ohledně cesty do ukrajinských Karpat?
→ Zeptejte se ve skupině Ukrajinské Karpaty (můžete se podělit i o své zážitky).

Zakarpatská Ukrajina (ukrajinsky Закарпатська Україна [Zakarpatska Ukrajina], polsky Zakarpacka Ukraina), zkráceně Zakarpatí (též Zakarpatsko, ukrajinsky Закарпаття [Zakarpátťa], polsky Zakarpacie, maďarsky Kárpátalja, anglicky Transcarpathia) tvoří nyní správní jednotku v rámci Ukrajiny zvanou Zakarpatská oblast (ukrajinsky Закарпатська область [Zakarpatska oblasť]). Z dob, kdy Zakarpatí bylo součástí Československa (1919 - 1938), se u nás uchytil též název Podkarpatská Rus.

Zakarpatí je oblast, která Vás nadchne při první návštěvě a již vám nedovolí se sem nevracet. Zakarpatská Ukrajina je místem, kde si můžete skutečně odpočinout od uspěchané civilizace západního světa a načerpat mnoho nových duševních i fyzických sil, přestože třeba budete mít za sebou mnoho náročných kilometrů po zdejších nádherných horách. Rozhovory s místními lidmi vám dodají nové pohledy na život. A věřte, že jako Češi nebo Slováci se na Zakarpatí budete cítit jako doma a místní vás zde rádi uvidí.

Praktické stránky o Ukrajině

  • Ubytování na Zakarpatí - přehled turistických chat, ubytoven a dalších ubytování na Zakarpatí (odkaz mimo tento web)
  • Zájezdy na Ukrajinu - přehled zájezdů na Ukrajinu od brněnské cestovky Alpina (odkaz mimo tento web)

Zakarpatská Ukrajina (Podkarpatská Rus) lákající k navštívení

Budu rád, pokud se zdejšími fotografiemi necháte nalákat k návštěvě těchto překrásných míst. Abyste však místním lidem jen pomohli, je třeba přijet se vší pokorou a otevřeným srdcem. Přeji hezké zážitky!