DušeKarpat.cz

Duše Karpat

...přírodou i lidskými osudy karpatských hor a podhůří...

Pokutsko-Bukovinské Karpaty

Pokutsko-Bukovinské Karpaty
Pokutsko-Bukovinské Karpaty

Pokutsko-Bukovinské Karpaty (ukrajinsky Покутсько-Буковинські Карпати [Pokútsko-Bukovýnski Karpaty]) jsou nejvýchodnějším "vysokým pohořím" v ukrajinských Karpatech, dále na východ pak klesají do sníženiny kolem měst Kolomyja a Černivci. Jedná se o malebný kraj luk, lesů, skal a půvabných vesniček se zachovaným folklórem.

Hluboké údolí řeky Čeremoš rozlehlé Pokutsko-Bukovinské Karpaty rozděluje na dva celky, které popisuji v samostatných článcích:

Pohoří nemá souvislý hřeben, ale spojením jednotlivých hřebínků lze vykonat krásný vícedenní přechod hor. Hory stejně tak nabízí mnoho cílů pro pěkné jednodenní výlety či procházky. Nejvyšší horou pohoří je Rotylo (1483 m) nacházející se severně od Verchovyny. Pokutsko-Bukovinské Karpaty na západě sousedí s Gorganami a Čornohorou, na jihu s Hriňavami, Jalovičorami a Bukovinskými Občinami.

Mapa Pokutsko-Bukovinských Karpat

Pokutsko-Bukovinské Karpaty na mapě

Přepnout mapu: Mapy.cz - turistická mapaMapy.cz - turistická mapa | OpenStreetMapOpenStreetMap | GoogleGoogle | ЯндексЯндекс

Komentáře k článku

Chcete upřesnit nějakou informaci? Jaké máte zážitky z návštěvy těchto míst? Máte vlastní cestopis? Co byste doporučili ostatním?

Děkuji, že navštěvujete web Duše Karpat! Sledujte i náš Facebook.
Pokud se Vám článek líbil, odkažte na něj, prosím, ze svých stránek.