DušeKarpat.cz

Duše Karpat

...přírodou i lidskými osudy karpatských hor a podhůří...

Vorochta

Vorochta (ukrajinsky Ворохта [Voróchta], polsky Worochta) je huculské rekreační městečko na řece Prut na pomezí Pokutsko-Bukovinských Karpat a Čornohory. Vorochta je významné ukrajinské centrum zimních sportů, trénují zde reprezentanti ve skoku na lyžích i v biatlonu. Ve Vorochtě není problém se dobře najíst ani sehnat ubytování. Na okraji centra města směrem na Verchovynu je krásný dřevěný kostel.

Dřevěný kostel
Dřevěný kostel
Interiér dřevěného kostela připravený na pohřeb
Interiér dřevěného kostela připravený na pohřeb
Vorochta - památník
Vorochta - památník
Vorochta - pošta
Vorochta - pošta

Vorochta leží na krásné vlakové trati z Jasině do Jaremče, přímo ve městě vlak přejíždí údolí po impozantním viaduktu. Z Vorochty vede důležitá silniční trasa do Verchovyny i cesta k hotelu Zarosľak, kde začíná nejčastější výstupová pěší trasa na Hoverlu. Autobus na Zarosľak bohužel nejezdí, musíte si ve městě vzít taxík, stanoviště taxíků v centru snadno najdete.

Vlakové nádraží Vorochta
Vlakové nádraží Vorochta
Průvodčí ve vlaku z Vorochty
Průvodčí ve vlaku z Vorochty

Pozvete mě na kávu, prosím? :)

QR platba

Články na Duši Karpat jsou volně přístupné. Jejich příprava mě však stojí hodně úsilí. Za odměnu mi můžete poslat kávu na povzbuzení.

Potěšíte i sdílením článku na soc. sítích nebo na svém blogu. Díky za cokoliv!

Mapa Vorochty

Vorochta na mapě

Přepnout mapu: Mapy.cz - turistická mapaMapy.cz - turistická mapa | OpenStreetMapOpenStreetMap | GoogleGoogle | ЯндексЯндекс

Komentáře k článku

Chcete upřesnit nějakou informaci? Jaké máte zážitky z návštěvy těchto míst? Máte vlastní cestopis? Co byste doporučili ostatním?

Děkuji, že navštěvujete web Duše Karpat! Sledujte i náš Facebook.
Pokud se Vám článek líbil, odkažte na něj, prosím, ze svých stránek.