DušeKarpat.cz

Duše Karpat

...přírodou i lidskými osudy karpatských hor a podhůří...

Jaremča

(Jaremče)

Jaremča (ukrajinsky Яремче [Jarémče], do 14. prosince roky 2006 Яремча) je město v Karpatech již poměrně hluboko v Ivano-Frankivské oblasti. Přes vysoký most tudy projíždí vláčky z Rachova na Deljatyn (Делятин), od kterého je Jaremča vzdálena necelých 10 km. Leží na řece Prut (Прут), která se v obci zařezává do skal a vytváří zde menší vodopád. Množství ubytovacích a restauračních zařízení.

Jaremča - nově stavěný kostel
Jaremča - nově stavěný kostel
Jaremča - dřevěný kostel
Jaremča - dřevěný kostel
Jaremča - vodopád na řece Prut
Jaremča - vodopád na řece Prut
Jaremča - centrum města
Jaremča - centrum města

Tatariv (ukrajinsky Татарів) je karpatské městečko mezi Jaremčou a Jablunyckým průsmykem. Křižovatka na Vorochtu (Ворохта).

Tatariv - kostel
Tatariv - kostel
Tatariv - na první pohled neobyvatelný dům, ale se dvěma satelity
Tatariv - na první pohled neobyvatelný dům, ale se dvěma satelity

Mapa Jaremče

Jaremča na mapě

Přepnout mapu: Mapy.cz - turistická mapaMapy.cz - turistická mapa | GoogleGoogle | Wikimapia - hybridníWikimapia - hybridní | ЯндексЯндекс

Komentáře k článku

Chcete upřesnit nějakou informaci? Jaké máte zážitky z návštěvy těchto míst? Máte vlastní cestopis? Co byste doporučili ostatním?

Staré fórum, 7. 4. 2018, 01.11 hod.
Iva Bendova, 2018: Dobrý den, město Jaremča jsem navštívila v létě 2017, je to nádherné město, škoda, že o této oblasti je zatím málo informací. V Jaremče je úchvatná zoo zahrada, pozoruhodné dřevořezby, nedaleké vodopády na řece Prut uchvátí svojí skromností, Navštívila jsem nedaleký Mikuličin a horské středisko Bukovel. Nádhera, doporučuji návštěvu, příp. dám kontakt na velice hezké ubytování. V létě tam vyrazíme znovu. Iva

Děkuji, že navštěvujete web Duše Karpat! Sledujte i náš Facebook.
Pokud se Vám článek líbil, odkažte na něj, prosím, ze svých stránek.