DuseKarpat.cz

Spirit of the Carpathians

...nature and people of the Carpathian Mountains and foothills...

Basics of Romanian language

Content of the article you can find only in the Czech version.

Comments

Do you want to refine some information? What are your experiences of visiting these places? Do you have your own travel book? What would you recommend to others?

Lucian P.
Lucian P., 5. 3. 2020, 04.14 hrs.
Užitečnější by bylo se přihlásit na kurz rumunštiny, který se koná po mnoho let třeba v Praze. Jednak na Karlově univerzitě je možnost studovat rumunštinu, jednak prostřednictvím Rumunského kulturního institutu jsou pořádané kurzy pro laickou veřejnost kurzy rumunštiny v čase podvečerním, tak aby na ně mohli přijít lidé normálně jinak zaměstnané. Zde prezentované základy rumunštiny jsou dosti chybové, povrchní, kdy snaha jedna, ale výkon až takový není. Proč to raději nezpracovatl nějaký skutečný znalec rumunštiny, třeba pan profesor Felix nebo proč se Duše Karpat neobrátila na profesory rumunštiny na Karlově univerzitě či na jiných univerzitách v okolních zemích. Mladá česká i rumunská generace nicméně umí velmi dobře anglicky, takže není se třeba bát, že se v Rumunsku naši turisté ztratí.
Robert
Robert, 5. 3. 2020, 11.51 hrs.
Samozřejmě, že kurz rumunštiny je lepší. Ale ne každý mu chce věnovat své peníze a svůj čas. Toto je krátký článek, který už ze své povahy nemůže jít do hloubky. Hodí se třeba na samostudium během cesty vlakem do Rumunska. Úsilí jsme mu každopádně věnovali velké a chyby tu rozhodně nechceme. Mohl byste nám, prosím, napsat, co tu není uvedeno správně?
Matematik H.
Matematik H., 10. 1. 2020, 11.46 hrs.
Pro začátečníky, kteří chtějí začít s Rumunštinou, je tato stránka dobře udělaná. I píseň Dragostea din tei se mi hrozně moc líbí.
Robert
Robert, 23. 1. 2020, 11.00 hrs.
Díky moc! Autorku to těší :)

Thank you for visiting the Spirit of the Carpathians! Watch also our Facebook.