DuseKarpat.cz

Spirit of the Carpathians

...nature and people of the Carpathian Mountains and foothills...

Uzhhorod

Uzhhorod
Uzhhorod

Content of the article you can find only in the Czech version.

Map - Uzhhorod

Uzhhorod on the map

Switch the map: Mapy.cz - tourist mapMapy.cz - tourist map | OpenStreetMapOpenStreetMap | GoogleGoogle | ЯндексЯндекс

Comments

Do you want to refine some information? What are your experiences of visiting these places? Do you have your own travel book? What would you recommend to others?

Matěj ?.
Matěj ?., 5. 3. 2019, 17.12 hrs.
Aktuální informace k březnu 2019

Byli jsme v Užhorodu na dva dny i s krátkým výletem do Mukačeva a stihli jsme asi úplně všechno podstatné, informace jsem před cestou čerpal i z tohoto webu :)

Shrnu hlavně info co se týká jídla:

Určitě doporučuji restauraci Vertep, mají tam typická ukrajinská jídla a pivo (pro čecha trošku vodový :)) akorát obsluha nic moc, načekáte se a občas musíte zběsile mávat k výčepu když chcete další pivko. Na druhou stranu žádnou podobnou restauraci jsme tam nenašli, takže určitě dobrá volba na večeři.
Dále můžu doporučit zamířit naproti přes ulici do podniku Korzo 10, s velikánskou nabídkou výborných piv i dobrot k pivu. Mají tam mimo jiné i český ležák.

Pokud hledáte něco poblíž autobusového a vlakového nádraží, kousek za hotelem Zakarpatia na ulici Mynaiska je podnik "Jasne Slnečko - Brightly sun" (ukrajinštinou úplně nevládnu takže překlad je orientační) s velmi příjemným prostředím a nejlepším borščem :)

V Greenwichi jsme byli na snídani ale paní nám asi úplně nerozuměla takže jsme dostali jiné kávy než jsme chtěli a k párkům s vajíčkem jsme dostali lžíci a nůž :D ale tam je spíš důvodem jazyková bariéra než neochota personálu.

Za celou dobu pobytu jsme nepotkali asi jediného místního mluvícího anglicky a to ani mladší generaci. Zato jsme se často domluvili ve slovenštině.

Maršutky do dalších měst odjíždějí z hlavního autobusového nádraží, stačí na okýnku říct destinaci a zaplatit (berou i karty!) a paní vás nasměruje na správné nástupiště.
Staré fórum
Staré fórum, 7. 4. 2018, 01.03 hrs.
Erem Et, 2017: Nadherne mesto, aj ludia.

Thank you for visiting the Spirit of the Carpathians! Watch also our Facebook.