DušeKarpat.cz

Duše Karpat

...přírodou i lidskými osudy karpatských hor a podhůří...

Kniha Podkarpatská Rus - Verchovina (2018)

(Petr Stavinoha a Martin Mitáš)

Kniha Podkarpatská Rus - Verchovina (2018)
Kniha Podkarpatská Rus - Verchovina (2018)
  • Titul knihy: Podkarpatská Rus - Verchovina
  • Edice: Turistický průvodce Rother
  • Autoři: Petr Stavinoha a Martin Mitáš
  • Vydal: freytag & berndt v roce 2018
  • Velikost: 152 stran, rozměr 115 x 165 mm, brožovaná vazba

Malý sympatický průvodce, který si s radostí přibalíte do batohu na túry. Zaměřuje se na kompaktní území vymezené ukrajinskými okresy Volovec a Mižhirja. Autoři oblast nazývají jako Verchovina, ta však podle nich nezahrnuje pouze samotnou Vododělnou Verchovinu, ale i východní část pásma Pikuje, severní svahy Boržavy, část Poloniny Krásné a okolí Siněvirského jezera, které už leží v Gorganech.

Ukázka z knihy - výlet č. 13 (ze Studeného na Hnilou a Uhrad)
Ukázka z knihy - výlet č. 13 (ze Studeného na Hnilou a Uhrad)

Neboť si průvodce všímá poměrně malého území, zato detailně, jde o výborného pomocníka na týdenní dovolenou do této oblasti. Při výletech nebudete v batohu zbytečně tahat gramy navíc ve formě stránek popisujících území, která pro vás budou aktuálně vzdálená. Kniha vedle obecných informací (slovníček, info o dopravě, překročení hranic apod.) popisuje především 25 pěších tras po zdejších zajímavostech. Popisy jsou doplněny barevnými fotografiemi a vyznačením trasy na kvalitní turistické mapě (jen škoda, že v ní nejsou názvy uvedeny česky ale anglickým přepisem). Vydavatel nabízí ke stažení i průběhy tras v gpx formátu. Hlavním autorem textů je brněnský cestovatel Petr Stavinoha, člen Společnosti přátel Podkarpatské Rusi.

Pozvete mě na kávu, prosím? :)

QR platba

Články na Duši Karpat jsou volně přístupné. Jejich příprava mě však stojí hodně úsilí. Za odměnu mi můžete poslat kávu na povzbuzení.

Potěšíte i sdílením článku na soc. sítích nebo na svém blogu. Díky za cokoliv!

Komentáře k článku

Chcete upřesnit nějakou informaci? Jaké máte zážitky z návštěvy těchto míst? Máte vlastní cestopis? Co byste doporučili ostatním?

Děkuji, že navštěvujete web Duše Karpat! Sledujte i náš Facebook.
Pokud se Vám článek líbil, odkažte na něj, prosím, ze svých stránek.