DuseKarpat.cz

Spirit of the Carpathians

...nature and people of the Carpathian Mountains and foothills...

Basics of Ukrainian language

Basics of Ukrainian language
Basics of Ukrainian language

Content of the article you can find only in the Czech version.

Comments

Do you want to refine some information? What are your experiences of visiting these places? Do you have your own travel book? What would you recommend to others?

slavmiro
slavmiro, 30. 12. 2020, 20.26 hrs.
Zajímalo by mě,když někdy přijedu do Užhorodu,jestli mi tam budou rozumět když na ně začnu klasickou ukrajinštinou,kterou se učím,jestli ta jejich rusínština není na hony vzdálená ukrajinštině.
slavmiro
slavmiro, 30. 12. 2020, 19.58 hrs.
Ukrajinskou psací abecedu už jsem našel-stačí napsat-ukrajinská azbuka-psací, a tam už to najdete.Hezky jsem si ji okopíroval,mám ji na stole na podívání když něco zapomenu, a už ji aji umím.Dobře se učí z výukového kurzu-Book2(totéž česko ukrajinsky) ,z vašich odkazů nahoře.Je to perfektní,doporučuju všem,kdo se učí tuto řeč.
slavmiro
slavmiro, 18. 10. 2020, 21.49 hrs.
Jelikož už jsu dlouho ze školy,když jsem se učil rusky,zapoměl jsem nějaké písmenka v psané azbuce,která je přeci trochu jiná než tiskací azbuka,např.malé i velké g(h),b,nebo ukrajinské ji,je.
To mi tady chybí na stránkách,aspoň jsem to tady nenašel,abych se zkusil trochu naučit ukrajinsky a dělat si zápisky v psané azbuce.Najdu to tady někde?
Robert
Robert, 16. 12. 2020, 13.05 hrs.
To tady nemám a je pravda, že by se hodilo to doplnit (říkal jsem si to už dřív). Snad si na to někdy v brzké době udělám čas. Díky za tip ke zlepšení!
Staré fórum
Staré fórum, 7. 4. 2018, 01.07 hrs.
Pavel Jelínek, 2017: Krásný úvod, děkuji.

Thank you for visiting the Spirit of the Carpathians! Watch also our Facebook.