DuseKarpat.cz

Spirit of the Carpathians

...nature and people of the Carpathian Mountains and foothills...

Carpathian Forestry Railway Vișeu de Sus

(Vaser Valley Railway)

Carpathian Forestry Railway Vișeu de Sus
Carpathian Forestry Railway Vișeu de Sus

Content of the article you can find only in the Czech version.

Map - Carpathian Forestry Railway Vișeu de Sus

Carpathian Forestry Railway Vișeu de Sus on the map

Switch the map: Mapy.cz - tourist mapMapy.cz - tourist map | OpenStreetMapOpenStreetMap | GoogleGoogle

Comments

Do you want to refine some information? What are your experiences of visiting these places? Do you have your own travel book? What would you recommend to others?

PavelKrnak, 18. 7. 2018, 17.53 hrs.
13.7.2018
Přišel jsem ze severu z hor na zastávku Bardau a původně jsem měl v plánu se nějak nechat svézt dál na východ a pak vystoupit na Toroiagu. Dva týpci na zastávce (z nichž jeden značně v lihu) mi řekli, že tam vlaky prostě nejezděj (možná občas). Kvůli počasí a únavě jsem se však stejně rozhodl dojít po kolejích do Paltinu (2 km), kde na mě takové dvě stovky "měšťáků" koukaly jak na zjevení... zablácený týpek s batohem (rodinka se ptá jak dlouho jsem byl v horách... kolik hodin? Říkám, že čtyři dny. Čuměj... ????).
Stála tam krásná parní mašinka s asi tak deseti vagony a týpek říká, že jedou tak za hodinku do Viseu... oukej. Pak koukám, že tam jsou napsané na tabuli i odjezdy... něco jako 14:35, 14:55, 15:25 a pak ještě asi tak 2x "diesel". Jel jsem tím ve 14:35, akorát všechna místa byla obsazená, neboť všichni jedou tam a zase zpátky. Jsou tam rodinky s dětma, nějací Němci a Belgičani. Ptám se, jestli můžu jet taky, když budu stát. Postarší technik s tím nemá problém, je hrozně fajn :-) Tak stojím vedle něj celou cestu (necelé dvě hodinky) až do Viseu, kde mi podá ruku a přeje hodně zdraví. Gara je plná lokomotiv i aut předělaných na úzkokolejku, tak možná někdy něco jezdí i dál do údolí, ale nevim. Koleje za Paltinem byly trošku ošoupané...

Thank you for visiting the Spirit of the Carpathians! Watch also our Facebook.